Aktualności

Koncertowa niedziela w Ośrodku Kultury

Muzycznie zrobiło się na placu Ośrodka Kultury w niedzielę 2 sierpnia. Na scenie wystąpił rodzimy zespół „Szarotki”, który przypomniał publiczności znane i lubiane polskie melodie. Zespół powstał w 2003 roku z inicjatywy Ireny Podżerek, miłośniczki starych melodii. Członków zespołu łączy wielka miłość do przedwojennych piosenek i wieloletnia znajomość. Szarotki reprezentują Luboń na licznych Przeglądach Zespołów Śpiewaczych w zaprzyjaźnionych miejscowościach: Komornikach,… Czytaj więcej »Koncertowa niedziela w Ośrodku Kultury

Wycieczka „Bimbą po Poznaniu”

„Bimbą po Poznaniu”, czyli wycieczka zabytkowym tramwajem była doskonałą okazją do zobaczenia miasta z innej, ciekawej perspektywy. 22 lipca grupa dzieci w wieku od 7 do 12 lat udała się do Poznania, aby poznać jego najważniejsze atrakcje turystyczne. Zobaczyliśmy między innymi: Plac Adama Mickiewicza, Plac Wolności, Ostrów Tumski, Most Rocha i Maltę. Organizatorem wycieczki był Ośrodek Kultury… Czytaj więcej »Wycieczka „Bimbą po Poznaniu”

Letnie warsztaty

W ramach tegorocznych półkolonii w dniach od 14 do 17 lipca w Ośrodku Kultury w Luboniu odbyły się warsztaty letnie dla dzieci. W programie były zajęcia plastyczne, świat eksperymentów, zajęcia ruchowe pilates oraz seanse filmowe.

Spektakl „Fin Amor”

W ramach przedstawień „Teatr w Małym Mieście” 6 lipca gościliśmy w Luboniu aktorów Teatru Ewolucji Cienia ze spektaklem „Fin Amor” – miłość dworna. Spektakl plenerowy, w którym aktorzy ukazując historię miłosną poruszali się na szczudłach, przebrani w wymyślne stroje z pochodniami w dłoniach na pewno na długo zapadnie widzom w pamięci. Fin Amor -miłość dworna –… Czytaj więcej »Spektakl „Fin Amor”

Podróże dookoła świata

W ramach przedstawień Teatr w Małym Mieście 6 lipca gościliśmy w Ośrodku Kultury Teatr Łata z przedstawieniem „Podróże dookoła świata”. Mali widzowie wraz z aktorami udali się w podróż odkrywając dalekie lądy.

Dzień Dziecka z Ośrodkiem Kultury

Tegoroczny Dzień Dziecka z Ośrodkiem Kultury miał inny przebieg niż zazwyczaj. Tego dnia ulicami Lubonia przejechał barwny korowód z bajkowymi postaciami. Zawitaliśmy do lubońskich szkół i przedszkoli. Cieszymy się, że mogliśmy sprawić najmłodszym trochę radości.

Luboń szyje dobro

Już po raz kolejny Ośrodek Kultury w Luboniu 21 marca 2020 r. weźmie udział w akcji „Luboń szyje dobro”.Przypominamy, że w ten sposób wspieramy akcję Tęczowy kocyk, która wspomaga rodziców, którzy utracili swoje dziecko przed 24 tygodniem ciąży . W grudniu podczas poprzedniej akcji udało nam się uszyć ponad 300 kocyków.Serdecznie zapraszamy!

Otwarcie wystawy „Kobieta i …”

W holu Ośrodka Kultury można oglądać prace uczestników zajęć plastycznych dla młodzieży i dorosłych. Tematem ekspozycji jest portret. Przez ostanie miesiące próbowaliśmy zmierzyć się z jednym z najważniejszych tematów sztuki z pomocą nietypowych technik artystycznych. Kolorowe portrety zostały stworzone przy pomocy plasteliny, a pozostałe długopisami. Sprawdziliśmy na ile zmiana środków plastycznych może odświeżyć nasze myślenie… Czytaj więcej »Otwarcie wystawy „Kobieta i …”

Koncert zespołu TON

Z okazji Walentynek Ośrodek Kultury zorganizował dla mieszkańców Lubonia koncert zespołu TON, który istnieje już ponad 85 lat. Podczas koncertu mogliśmy usłyszeć takie przeboje jak : „Zimny drań”, „Parostatek” czy „Jak się masz kochanie”.