Zajęcia

Ośrodek Kultury proponuje różnego rodzaju zajęcia i aktywności dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Grafik zajęć

Zapraszamy Państwa na zajęcia do Ośrodka Kultury. Grafik zajęć na rok kulturalny 2021/2022.

Zajęcia z gry na gitarze

Paweł Szumiło, Maciej Wojtkowiak

Podstawy gry na gitarze akustycznej i klasycznej zawierają naukę gry akordów oraz wykorzystanie gry akordów do konkretnych piosenek.

Zajęcia plastyczne

dr Dariusz Głowacki

Na zajęciach zapoznajemy dzieci z podstawowymi zagadnieniami plastycznymi. Dzieci w sposób praktyczny mogą wypróbować co to jest: barwa, światło, bryła, plama, faktura, rytm.

Zabawa z baletem

Marta Dorna

Zajęcia z elementami baletu mogą być wspaniałą zabawą. Dzieci oczarowane tanecznymi pokazami chętnie uczą się tańca. Dzięki zajęciom z baletu maluchy są bardziej zdyscyplinowane i poruszają się z gracją.

Klasa śpiewu rozrywkowego

Małgorzata Żurek

Ośrodek Kultury w Luboniu zaprasza uczniów i osoby dorosłe w każdym wieku na lekcje śpiewu, prowadzone przez wykwalifikowaną absolwentkę Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Wokół tańca

Marta Dorna

Zajęcia taneczne z elementami akrobatyki dla dzieci w wieku 2,5-5 lat.

Zdrowy kręgosłup

Anna Walczak

Polecamy nowe zajęcia ruchowe dla każdego kto spędza dużo czasu siedząc przed komputerem i chce poprawić swoją kondycję fizyczną.

Gry planszowe

Stowarzyszenie Miłośników Gier Planszowych Kości

Wszystkich miłośników gier planszowych zapraszamy do Klubu Kości. Gry planszowe stanowią doskonałą alternatywę dla gier komputerowych, wzmacniają logiczne myślenie i integrują uczestników.

Joga

Natalia Nowak

Joga jest jedną z najstarszych tradycji samodoskonalenia i wewnętrznego rozwoju kultywowaną przez człowieka. Joga jest ścieżką samorozwoju, której korzenie sięgają najstarszych dziejów człowieka. Wywodzi się z Indii i powstała w okresie formowania się cywilizacji.

Teatr

Weronika Lewandowska

Warsztaty teatralne dla dzieci w wieku od 7 do 15 lat.

Język angielski

Bartosz Szejn

Lektorat języka angielskiego.

Aerobic

Anna Walczak

Aerobic to trening, który – w zależności od typu wykonywanych ćwiczeń – pozwala schudnąć, wzmocnić mięśnie i rozciągnąć ciało.

Wokół sztuki, wokół fotografii

dr Dariusz Głowacki

Spotkania ze sztuką są zajęciami skierowanymi dla dorosłych i młodzieży zainteresowanej kwestiami odnoszącymi się do sfery wizualnej.

EDULAND

Mobilne Centrum Edukacji

Zajęcia w grupach przygotowujące do testów gimnazjalnych (z matematyki, chemii, fizyki, biologii oraz języka polskiego) oraz zajęcia przygotowujące do matury z matematyki i koło matematyczne dla szkoły podstawowej.

Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego

Renata Lis

Ośrodek Kultury w Luboniu zaprasza dzieci w wieku 6 – 8 lat do udziału w Dziecięcym Zespole Tańca Ludowego „Lubonie”. Inicjatywa ma na celu promocję kultury i tradycji ludowej wśród najmłodszych.

Programowanie w Minecraft

Mały Inżynier

Minecraft to jedna z najbardziej popularnych gier komputerowych. Przy jej pomocy uczymy dzieci i młodzież programowania. Zapraszamy na zajęcia, w czasie których rozwiniemy umiejętność kreatywnego rozwiązywania problemów i logicznego myślenia.

Uniwersytet Luboński Trzeciego Wieku