Zajęcia

Ośrodek Kultury proponuje różnego rodzaju zajęcia i aktywności dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Zajęcia z gry na gitarze

Paweł Szumiło, Wojciech Wincenciak, Maciej Wojtkowiak

Podstawy gry na gitarze akustycznej i klasycznej zawierają naukę gry akordów oraz wykorzystanie gry akordów do konkretnych piosenek.

Zajęcia plastyczne

dr Dariusz Głowacki

Na zajęciach zapoznajemy dzieci z podstawowymi zagadnieniami plastycznymi. Dzieci w sposób praktyczny mogą wypróbować co to jest: barwa, światło, bryła, plama, faktura, rytm.

Kurs szycia

Urszula Frąckowiak

Zajęcia z nauki szycia na maszynie dla dzieci i osób dorosłych. W ramach kursu uczestnicy zdobędą umiejętność szycia ubrań i poznają podstawowe techniki krawieckie.

Zabawa z baletem

Agata Kaźmierowska

Zajęcia z elementami baletu mogą być wspaniałą zabawą. Dzieci oczarowane tanecznymi pokazami chętnie uczą się tańca. Dzięki zajęciom z baletu maluchy są bardziej zdyscyplinowane i poruszają się z gracją.

Rodzic z maluchem

Agata Kaźmierowska

Polecamy nowe zajęcia dla maluchów i ich rodziców. Poprzez wspólną zabawę, taniec, muzykę, dziecko wraz z rodzicem buduje wspólne zaufanie.

Klasa śpiewu rozrywkowego

Małgorzata Żurek

Ośrodek Kultury w Luboniu zaprasza uczniów i osoby dorosłe w każdym wieku na lekcje śpiewu, prowadzone przez wykwalifikowaną absolwentkę Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Robotyka

robocik.eu

Na podstawie wspólnych doświadczeń postanowiliśmy poszerzyć krąg naszych działań o nowe tereny. Jako pierwsi dostosowaliśmy nasze zajęcia z robotyki do wymogów programowych.

Zajęcia relaksacyjne dla dorosłych

Michał Stachurski

Zajęcia odprężające i wzmacniające ciało i psychikę. Pomagają prawidłowo ustawić kręgosłup, wzmacniają siłę mięśni, poprawiają równowagę ciała i koordynację ruchową.

Uniwersytet Luboński Trzeciego Wieku

Wokół sztuki, wokół fotografii

dr Dariusz Głowacki

Spotkania ze sztuką są zajęciami skierowanymi dla dorosłych i młodzieży zainteresowanej kwestiami odnoszącymi się do sfery wizualnej.

taniec

Maciej Dorsz

Zapraszamy na zajęcia

EDULAND

Mobilne Centrum Edukacji

Zajęcia w grupach przygotowujące do testów gimnazjalnych (z matematyki, chemii, fizyki, biologii oraz języka polskiego) oraz zajęcia przygotowujące do matury z matematyki i koło matematyczne dla szkoły podstawowej.

Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego

Ośrodek Kultury w Luboniu zaprasza dzieci w wieku 5 – 8 lat do udziału w Dziecięcym Zespole Tańca Ludowego „Lubonie”. Inicjatywa ma na celu promocję kultury i tradycji ludowej wśród najmłodszych.