Obchody 3 Maja

3 maja obchodziliśmy Narodowe Święto Konstytucji. 

Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą św. w intencji Ojczyzny z udziałem przedstawicieli władz samorządowych oraz pocztów sztandarowych w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Luboniu Lasku. Po mszy św. na placu przed kościołem ksiądz proboszcz Przemysław Konieczny poświęcił nowy wóz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej  w Luboniu. 

Następnie kolorowym, muzycznym korowodem, przy dźwięku strażackich syren, udaliśmy się na plac za Ośrodkiem Kultury gdzie rozpoczęła się „Majówka na fogelce”. Uroczystego otwarcia dokonali: Zastępca Burmistrz Miasta – Michał Popławski, Przewodnicząca Rady Miasta – Teresa Zygmanowska oraz Dyrektor Ośrodka Kultury w  Luboniu – Regina Górniaczyk. 

Na scenie wystąpili: Chór Bard, Zespół „Tośtoki”, „Szarotki” , „Komorniczanie” oraz Julka Breszyk. Imprezę w gwarowym stylu poprowadziła Sylwia Prętka. 

Dla dzieci ekipa z Happy Bus przygotowała liczne atrakcje jak: malowanie buziek, plecenie warkoczyków i malowanie tatuaży, zajęcia plastyczne prowadziła Marta Bendowska, natomiast  za warsztaty z ratownictwa i survival wojskowy odpowiedzialny był Łukasz Kołcz.

Podczas majowego pikniku można było zaopatrzyć się w wyroby u rękodzielników, a także skosztować pysznej wojskowej grochówki, swojskich wypieków, lodów, zapiekanek i waty cukrowej.

Na zakończenie imprezy odbyła się krótka potańcówka z DJ.  

Pięknie dziękujemy mieszkańcom za tak liczną obecność, a wszystkim artystom, animatorom i wystawcom za uświetnienie imprezy.