Podsumowanie 31. Finału WOŚP

W tym roku Wielki Finał odbył się 29 stycznia 2023r. pod hasłem:

Chcemy wygrać z sepsą!
Gramy dla wszystkich – małych i dużych!

Mieszkańcy naszego miasta jak zwykle nie zawiedli i nie tylko aktywnie uczestniczyli w Wielkim Finale, ale okazali się też bardzo hojni. Udało się pobić luboński rekord gdyż zebraliśmy 55 758,77 zł. oraz 2300 euro.

W e-Skarbonce zgromadziliśmy 2903 zł.

Do puszek zbierało 48 wolontariuszy.

Najbardziej skuteczni okazali się:

1/ Hubert Olejniczak 1.808 zł. oraz 2.004 euro

2/ Łucja Wiatr 4.944 zł.

3/ Klaudia Wajman 4 745zł.

Od godziny 14:00 w lubońskim sztabie WOŚP czyli w Ośrodku Kultury odbywały się liczne imprezy towarzyszące.

Jako pierwsze wystąpiły dzieci z grupy baletowej oraz grupy „Wokół tańca”, które prowadzi Marta Dorna. Następnie zaprezentowali się gitarzyści z grupy Macieja Wojtkowiaka, a potem pojawiła się ekipa Animatori prowadząc zabawy dla dzieci.

Swój talent zaprezentowały także uczestniczki zajęć wokalnych: Emilka Baranowska, Julia Breszyk, Anita i Olga Gielnik oraz Wiktoria Gniazdowska. Pokaz tańca ludowego przygotowała grupa pani Renaty Lis. Grupa „Lubonie” oczarowała publiczność nie tylko układem tanecznym, ale także pięknymi barwnymi strojami.

Podczas finału odbyły się także dwa pokazy teatralne. Pierwszy przygotowany przez dzieci uczęszczające na warsztaty teatralne prowadzone w Ośrodku Kultury przez Weronikę Lewandowską i drugi pokaz grupy teatralnej „COKOLWIEK”. Był to spektakl przygotowany przez grupę młodzieży z lubońskiego LO pod okiem Aleksandry Kołcz.

Dla amatorów sportu odbył się rajd nordic walking. O godzinie 15.30 z Ośrodka Kultury wyruszyły na spacer wraz z wolontariuszami „Lubońskie Kijanki”.

W holu Ośrodka Kultury ulokował się kącik militarno-fotograficzny, gdzie można było zrobić sobie zdjęcie pod opieką Łukasza Kołcza, a także gdzie odbywał się pokaz ratownictwa taktycznego i cywilnego, prowadzony przez ZS Strzelec z Lubonia, Jednostkę Strzelecką 4111 Luboń. Natomiast przed budynkiem Ośrodka strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Lubonia prezentowali sprzęt gaśniczy.

Dla miłośników rysowania przygotowaliśmy warsztaty plastyczne, prowadzone przez dr Dariusza Głowackiego, podczas których powstały piękne kolorowe serca.

Na zakończenie imprezy odbył się koncert Marka Nowaka i Witolda Jaśniaczyka z zespołu TON, a także występ Julii Breszyk i Macieja Wojtkowiaka.

Dla wszystkich głodnych i zmarzniętych przygotowaliśmy rozgrzewającą zupę gulaszową, a dla wolontariuszy także słodki poczęstunek, który ufundował pan Michał Nowak z Cukierni Krzyżański, za co pięknie dziękujemy.

Raz jeszcze serdecznie dziękujemy również wszystkim darczyńcom i wolontariuszom, którzy przyczynili się do tak fantastycznego wyniku.