ikona facebook     kreska     Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zajęcia plastyczne

Prowadzący: dr Dariusz Głowacki – artysta, plastyk

Działalność pracowni plastycznej skierowana jest do bardzo szerokiej grupy wiekowej.

Grupa młodsza 5-7 lat

Grupa starsza 8-12 lat

Grupa dorosłych 13 i więcej

Na zajęciach zapoznajemy dzieci z podstawowymi zagadnieniami plastycznymi. Dzieci w sposób praktyczny mogą wypróbować co to jest: barwa, światło, bryła, plama, faktura, rytm. Ponadto przedstawiamy dzieciom zasady wybranych technik plastycznych; malarstwa, rysunku, frotażu, mozaiki, rzeźby, witrażu i innych. Celem zajęć jest pogłębianie wrażliwości i indywidualnych zdolności dziecka oraz nabycie przez nie podstawowej wiedzy związanej ze sztukami wizualnymi.

Nieco inny, bardziej zindywidualizowany charakter mają zajęcia dla młodzieży i dorosłych. Młodzieży pomagają w rozwijaniu talentu i przygotowywaniu do ewentualnej dalszej edukacji plastycznej, a dla dorosłym pozwalają pogłębić własne zainteresowania (malarstwo farbami olejnymi, rysunek, poznanie zagadnień związanych ze sztuką itp.)

 

Więcej informacji:

 

plastyka:

 

http://www.oklubon.pl/wystawaplastyaold2013.html

 

http://www.oklubon.pl/plastykaall2012.html

 

http://www.oklubon.pl/plastyka2012.html

 

http://www.oklubon.pl/plastykapodsumowanie2011.html

 

http://www.oklubon.pl/plastyka2010.html

 

http://www.oklubon.pl/grunwald2010.html

 

 

wystawy fotografii:

 

http://www.oklubon.pl/wystawaradosc2013.html

 

http://www.oklubon.pl/stacjakultura2013.html

 

http://www.oklubon.pl/wystawaspotkaniazfotografia2013.html

 

http://www.oklubon.pl/wystawaomnieotobie2012.html

 

http://www.oklubon.pl/wystawamojprzedmiot.html

 

http://www.oklubon.pl/wystawamojemarzenia.html

 

http://www.oklubon.pl/lubonwystawa2011.html

 

http://www.oklubon.pl/chojnacki2011.html

 

http://www.oklubon.pl/lubonwystawaLUTW2012.html

 

 

warsztaty:

 

http://www.oklubon.pl/decoupagewiosna2012.html

 

http://www.oklubon.pl/decoupagezima2011.html

 

http://www.oklubon.pl/decouoage2011.html

Aktualności

Uroczystości związane z 300. leciem sprowadzenia Bambrów do Lubonia

Już w najbliższą niedzielę 20 października w Ośrodku Kultury w Luboniu odbędą się uroczystości związane z 300. leciem sprowadzenia Bambrów do Lubonia. W programie między innymi: nadanie nazwy "Skwer Pierwszych Osadników Bamberskich" skwerowi przed budynkiem Ośrodka Kultury, otwarcie wystawy poświęconej Bambrom, prezentacja oraz część artystyczna, wystąpi zespół "TON" oraz "Szarotki". Serdecznie zapraszamy!

Jesienne spotkania z filmem

Już w najbliższy piątek 4 października odbędzie się pierwsze w tym roku kulturalnym spotkanie z filmem.Serdecznie zapraszamy!

Teatrzyk pt. "Zaczarowany młynek"

Już w czwartek 3 października zapraszamy na pierwszy w tym roku kulturalnym teatrzyk dla dzieci pt. "Zaczarowany młynek".

Wycieczka do Bambergu - bilety sprzedane

Informujemy, że wszystkie bilety na wycieczkę do Bambergu zostały sprzedane!

Spektakl muzyczny Jeżeli kochać to nie indywidualnie

Serdecznie zapraszamy na spektakl muzyczny"Jeśli kochać to nie indywidualnie". Tryskająca humorem muzyczna opowieść o kobietach i mężczyznach. O ich uczuciach, związkach, konfliktach, a nade wszystko o tym, że punkt widzenia zależy od planety, na której wzrastamy, dojrzewamy i istniejemy, bo przecież mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus i tylko czasami spotykają się na Ziemi. Czas trwania: 75 minut. Termin 19. 10. 2019 r., godz. 18.00 Ośrodek Kultury w Luboniu, ul. Jana III Sobieskiego 97 62-030 Luboń Bilety w cenie 25 zł./os.do nabycia w sekretariacie Ośrodka Kultury i w cenie 28 zł /os. na stronie www.bilety24.pl

Wystawa TON

Gdy mówienie po polsku było bohaterstwem   W tzw. Kraju Warty zawód nauczyciela języka polskiego przestał istnieć 28 lutego 1940 r. Dekret Namiestnika Rzeszy Niemieckiej nakazywał zwolnić wszystkich nauczycieli polskich z zajęć w szkołach. Nauczyciele mieli zostać wysiedleni i przeniesieni do miejsc, w których byliby nieszkodliwi. Zatrudniać miano tylko Niemców, a nauka miała być prowadzona wyłącznie po niemiecku. Szkoła miała przygotowywać do pracy fizycznej. Restrykcje hitlerowskiego okupanta na terenach wcielonych do III Rzeszy były znacznie większe niż w Generalnym Gubernatorstwie. Wśród tysięcy nauczycieli, którzy podjęli się ryzyka i trudu tajnego nauczania znalazło się 6 osób związanych z miastem Luboń. Byli to: Barbara Kita Walerian Kita Mieczysława Kominek Hanna Kuryłło Wanda Niwińska-Proniewska Irena Rogalewicz   Wystawa, która będzie dostępna w Ośrodku Kultury w Luboniu od 2 września ukazuje sylwetki tych bohaterów. Serdecznie zapraszamy! 

Luboński Szlak Architektury Przemysłowej

We wrześniu rusza kolejny sezon wycieczek Lubońskim Szlakiem Architektury Przemysłowej. Poniżej terminy wycieczek w roku kulturalnym 2019/2020. Serdecznie zapraszamy!   14 września 2019 26 października 2019 23 listopada 2019 14 grudnia 2019 25 stycznia 2020 29 lutego 2020 28 marca 2020 25 kwietnia 2020 30 maja 2020 27 czerwca 2020

Plan zajęć na rok kulturalny 2019/2020

Już niedługo rozpoczynamy nowy rok kulturalny 2019/2020. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych zajęć :)

Biba w Lasku 2019

Już 7 września zapraszamy Państwa na coroczny festyn rodzinny Biba w Lasku. Gwiazdą wieczoru w tym roku będzie zespół "Gang Marcela".      

Wycieczka do Bambergu

W związku z przypadającą w tym roku 300. rocznicą sprowadzenia osadników z Bambergu na tereny Wielkopolski (w tym do Lubonia), Ośrodek Kultury w Luboniu pragnie włączyć się w obchody tej rocznicy. Z tej okazji organizujemy między innymi wycieczkę z Lubonia do Bambergu. 28 września 2019 r. Organizator zapewnia transport, ubezpieczenie podróżne, usługę przewodnika. Wyżywienie we własnym zakresie. Koszt wycieczki 199 zł / os. Decyduje kolejność zgłoszeń. Mamy tylko 45 miejsc! Bilety do nabycia w Ośrodku Kultury w Luboniu, ul. Jana III Sobieskiego 97.

XIX Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE

Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE Już 16 sierpnia 2019 r. zapraszamy do Ośrodka Kultury w Luboniu na prawdziwe święto folkloru.  

Malta na Bis 2019

Jak co roku zapraszamy na przedstawienia teatralne w ramach festiwalu Malta na Bis. Bezpłatne wejściówki do odebrania w sekretariacie Ośrodka Kultury. Zapraszamy!

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.