Spektakl dla dorosłych „Fin Amor”

Spektakl dla dorosłych "Fin Amor"

Spektakl dla dorosłych „Fin Amor”

6 lipca 2020 21:30 - 22:30

Już są darmowe wejściówki na ”TEATR W MAŁYM MIEŚCIE” w Ośrodku Kultury w Luboniu 

Z wielką radością informujemy, że 6 lipca w poniedziałek na placu zabaw przy Ośrodku Kultury w Luboniu zobaczymy 2 spektakle plenerowe.

Pierwszy dedykowany dzieciom spektakl Teatru Łata pt: „Podróże dookoła świata” odbędzie się o godz. 18.30, a drugi dla dorosłych – spektakl Teatru Ewolucji Cienia –
„Fin Amor – miłość dworna” będzie można zobaczyć o godz. 21.30.

Bezpłatne wejściówki można odebrać dzisiaj tj w środę 1 lipca w Ośrodku Kultury w Luboniu do godziny 20.00 lub w czwartek w godzinach od 8:00 do 16:00 i w piątek od 8:00 do 15:00.

Ilość wejściówek ograniczona. Kto pierwszy ten lepszy 

Serdecznie zapraszamy!

Teatr Ewolucji Cienia istnieje od 6 lat. Jego liderzy to osoby o wieloletnim doświadczeniu w tej materii. Sławomir Dadej był aktorem i współtwórcą sukcesów Teatru Biuro Podróży w latach 1992-2003. Wioletta Dadej – twórca niezależny, z teatrem związana od 1991 r. (w latach 1996-97 uczestniczyła w projekcie Pieśni Kozła). Mirosław Ogórek przez 13 lat był tancerzem i solistą Polskiego Teatru Tańca Conrada Drzewieckiego, a później Ewy Wycichowskiej w Poznaniu. Spektakle Teatru Ewolucji Cienia charakteryzuje swoista poetyka obrazu, ilustracyjna muzyka i dzianie się w sferze międzyludzkiej, przy użyciu minimum rekwizytów i scenografii. W spektaklach nacisk jest położony na człowieka, stąd cechuje je asceza scenograficzna, przy jednoczesnej dużej dynamice scen opartych na rytmie i ekspresji aktorów. W swoich spektaklach dotykają tematów uniwersalnych jak miłość, śmierć, władza, zastanawiając się nad ich rozumieniem i ewolucją w perspektywie historycznej.

Fin Amor -miłość dworna – wzorzec miłości, jaki został stworzony przez literaturę XII wieku, stał się punktem wyjścia w pracy nad spektaklem. Czerpiąc inspiracje z dziejów Tristana i Izoldy oraz Lancelota i Ginewry – par najsłynniejszych literackich kochanków średniowiecza – próbowaliśmy stworzyć koncepcję miłości idealnej. Opowiadając historię pary zakochanych ludzi, opowiadamy historię każdego wrażliwego człowieka. Bo któż z nas będąc zakochanym uświadamia sobie siły sprawcze, bądź przewiduje drogi rozwoju prawdziwego uczucia? Czyż miłość nie zaskakuje nas znienacka? Czy mamy na nią jakikolwiek wpływ? I czym jest miłość: ubóstwieniem kochanej osoby, pożądaniem, ofiarą z samego siebie, a może wzrostem duchowym pozwalającym stać się godnym tego uczucia? Ukazując bohaterów na osi odwiecznej opozycji: eros – agapa, stawiamy fundamentalne pytanie: czy prawdziwa miłość to Dążenie czy Spełnienie? Dzięki kostiumowi i podkreśleniu klimatu średniowiecza uwypuklamy alegoryczność historii naszej pary bohaterów, która równie dobrze może być historią każdego z nas. Liczymy, że nasza opowieść miłosna nie tylko pobudzi widzów do stawiania pytań, ale i do szukania odpowiedzi, zaś mniej dociekliwym pozostawi odrobinę wzruszeń.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”,  ze środków Fundacji PZU i Samorządu Województwa Wielkopolskiego.