XIV Turniej w Boules o Puchar Burmistrz Miasta Luboń 2017-2
XIV turniej w Boules o Puchar Burmistrz Miasta Luboń rozegrano 22 kwietnia 2017r.W tym roku po raz pierwszy zawody odbyły się na nowym bulodromie przy ulicy Dojazdowej obok boiska Orlik. Uroczystego otwarcia poprzez rzucenie pierwszej buli dokonał Zastępca Burmistrz Mateusz Mikołajczak.Do rywalizacji stanęło 12 zespołów: BOULINICY, DOJAZDOWA, GAJEWSCY, HEJ, IWKA, MIOTACZE, MOMO, MY, NIETYKALNI, OK, RAZEM, WY. Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zdobył zespół RAZEM, drugie miejsce DOJAZDOWA, natomiast trzecią lokatę wywalczyła drużyna HEJ.Zwycięzcy otrzymali Puchar, a zespoły które zajęły drugie i trzecie miejsce statuetki. Finaliści dostali też nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy. Dla pozostałych uczestników turnieju przygotowane były nagrody pocieszenia. Przez cały dzień wszystkim uczestnikom towarzyszyła francuska muzyka i pyszne jedzenie.Organizatorem turnieju był Ośrodek Kultury w Luboniu.Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałą zabawę.
300. rocznicą sprowadzenia Bambrów do Lubonia 2019
W związku z przypadającą w tym roku 300. rocznicą sprowadzenia Bambrów do Lubonia, skwer znajdujący się przed budynkiem Ośrodka Kultury otrzymał nazwę "Skwer Pierwszych Osadników Bamberskich". Odsłonięcie tablicy oraz uroczystości z tej okazji miały miejscew niedzielne popołudnie 20 października. Do Lubonia przyjechała między innymi delegacja z Bambergu, gościliśmy także potomków rodzin pierwszych osadników oraz członków Towarzystwa Bambrów Poznańskich. Uroczystego odsłonięcia tablicy dokonała Pani Burmistrz Małgorzata Machalska. Po części oficjalnej goście udali się na poczęstunek i prezentację ukazującą historię osadników z Bambergu. W części artystycznej zagrał zespół "TON" i zaśpiewał zespół "Szarotki". Na holu Ośrodka można było podziwiać wystawę poświęconą Bambrom oraz wystawę prac uczestników zajęć plastycznych prowadzonych w Ośrodku przez dr Dariusza Głowackiego.