Spotkanie autorskie z Edytą Kulczak

W środowy wieczór 7 września w Ośrodku Kultury w Luboniu odbyło się spotkanie autorskie z Edytą Kulczak, autorką tomiku poezji „www.john”. Spotkanie było szczególne ponieważ dotyczyło ukraińskiego tłumaczenia książki. Autorka tłumaczenia Olga Kis niestety nie mogła być obecna na spotkaniu z czytelnikami, jednak udało się wysłuchać wierszy w języku ukraińskim. Przeczytał je Jurij Wołoszyn, który uświetnił ten wieczór grą na saksofonie.

Spotkanie prowadził Pan Przemysław Walkowiak.

Niespodziankę dla czytelników przygotowała młodzież z grupy teatralnej COKOLWIEK, działającej przy Zespole Szkół w Luboniu pod kierunkiem Aleksandry Kołcz i Przemysława Walkowiaka. Młodzi aktorzy zaprezentowali inscenizację na podstawie tekstów Edyty Kulczak.

Edyta Kulczak urodziła się we Włocławku, mieszka w Poznaniu. Jest absolwentką filologii polskiej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracuje jako nauczyciel i wychowawca.

Debiutowała w 2009 roku książką Anioły nie zawsze są białe. W 2014 roku wydała tomik poetycki Kołysze się w tobie huśtawka, a w 2017 – www.john.

Jej utwory przetłumaczono na kilka języków. Wiersze prezentuje w wydawnictwach zbiorowych, antologiach, prasie literackiej, na portalach internetowych i w radiu. Wykorzystano je również w spektaklu słowno – muzycznym Macieja Wochowskiego „Pasja”, którego była współreżyserką i który w 2011 roku wystawiano w kilku poznańskich kościołach.

Edyta Kulczak recenzuje poezję w „Latarni Morskiej” i czasopismach literackich. Jest jurorką konkursów poetyckich oraz członkinią poznańskiego Klubu Literackiego „Dąbrówka”.