Przystanek Happy Bus

Przystanek Happy Bus to fantastyczna inicjatywa wolontariuszy działających na rzecz łódzkiej Fundacji Happy Kids. Obecnie trwa jego dwunasta edycja pod hasłem „Wszyscy śmiejemy się w tym samym języku!”. Główny cel projektu to zapewnienie niezapomnianych wakacji i wyrównanie szans na rozwój najmłodszych w całej Polsce, niezależnie od miejsca zamieszkania. Na wakacyjnej trasie jest ponad 40 przystanków. Na każdym z nich dzieci bezpłatnie przez 3 dni mogą korzystać ze specjalnie przygotowanych atrakcji m.in.: dmuchańców, gier i animacji.

W tym roku wesoły autobus zawitał do Ośrodka Kultury w Luboniu od 2 do 4 sierpnia. W tym czasie 14 animatorów z Polski, Ukrainy, Pakistanu i Turcji sprawowało opiekę nad dziećmi malując buźki, robiąc tatuaże i plotąc warkoczyki. Podczas trzydniowej imprezy z mobilnego placu zabaw skorzystało ponad 500 zadowolonych dzieci.

Pięknie dziękujemy wszystkim wolontariuszom, w większości wychowankom Rodzinnych Domów Dziecka za zaangażowanie i wspaniałą zabawę. Do zobaczenia za rok!