Półkolonie zimowe

W pierwszy tydzień ferii Ośrodek Kultury w Luboniu zorganizował wyjazdowe półkolonie dla dzieci. Wzięło w nich udział 40 dzieci w wieku od 7 do 12 lat. W tym czasie w kinie obejrzeliśmy film pt. „Pimi w krainie tygrysów”, zwiedziliśmy pięknie odnowiony Pałac w Rogalinie, gdzie zobaczyliśmy portrety jego dawnych mieszkańców, poznaliśmy herb rodziny Raczyńskich, dowiedzieliśmy się czym różni się zamek od pałacu, a także na warsztatach plastycznych zatytułowanych „Czym oświetlić pałac” wykonaliśmy papierowe lampiony.

Podczas wycieczki do Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach nie tylko zobaczyliśmy historyczne wozy strażackie, mundury i sprzęt gaśniczy, ale także podczas lekcji edukacyjnej poznaliśmy zasady bezpieczeństwa, poznaliśmy przyczyny i skutki zagrożeń pożarowych, a także dowiedzieliśmy się jak należy postępować podczas wypadków komunikacyjnych.

Dla wszystkich była to bardzo mądra lekcja gdyż każdy z nas ponosi odpowiedzialność za życie i zdrowie swoje i swoich bliskich.

Czwartkowe przedpołudnie spędziliśmy bardzo aktywnie w parku trampolin Jump Arena, natomiast w ostatni dzień półkolonii uczestniczyliśmy w smakowitych warsztatach kulinarnych w Muzeum Rogalowym.

Był to bardzo aktywny i pouczający tydzień.