Półkolonie lato 2021

Z oferty letnich półkolonii z Ośrodkiem Kultury w Luboniu skorzystało w tym roku 160 dzieci. Półkolonie miały charakter wyjazdowy i obejmowały zajęcia rekreacyjne, sportowe i kulturalne.

Podczas tych aktywnych czterech tygodni udało nam się sporo zobaczyć i wiele dowiedzieć. Odwiedziliśmy ranczo alpak w Klotyldzinie, park dinozaurów w Rogowie, gdzie braliśmy udział w warsztatach plastycznych, podczas których malowaliśmy koszulki, które później zabraliśmy na pamiątkę do domu. W Borówcu obejrzeliśmy niesamowitą makietę kolejową, a w Nenufarze odbyliśmy rejs tratwą. Wielu ciekawostek na temat Napoleona Bonaparte i filmu Star Wars dowiedzieliśmy się w Witaszycach w Muzeum Dwóch Imperiów. Braliśmy tam także udział w warsztatach łucznictwa i w przygotowaniach magicznego eliksiru. Podczas wycieczek Detektywi Historii po Poznaniu oraz Szlakiem Powstania Wielkopolskiego uczestniczyliśmy w żywej lekcji historii. W Muzeum Archeologicznym wyruszyliśmy w podróż do starożytnego Egiptu i poznaliśmy sekrety balsamisty. W Muzeum Pyry odkryliśmy historię ziemniaka i dowiedzieliśmy się, że ponad 100 jego odmian uprawia się w Polsce. Poznaliśmy również jego różnorakie zastosowania oraz mnogość potraw, które możemy przygotować z pyry. Nie zabrakło też atrakcji dla kinomaniaków, gdyż udało nam się obejrzeć aż cztery filmy.

Za nami bardzo aktywny czas, który dostarczył dzieciom nie tylko wielu pozytywnych wrażeń, ale także sporo pouczających lekcji. Po ubiegłorocznej przerwie w organizacji półkolonii, tym bardziej było nam miło spotkać się z Wami na wakacyjnych szlakach.