ikona facebook     kreska     Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

O nas

Zakres działalności Ośrodka Kultury w Luboniu

Ośrodek Kultury w Luboniu jest samorządową instytucją kultury, której głównym celem jest prowadzenie wielokierunkowej działalności zaspokajającej i rozwijającej potrzeby kulturalne mieszkańców. Ośrodek proponuje stały program zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Przy Ośrodku działa Zespół TON, Zespół Śpiewaczy Szarotki oraz Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego Lubonie. Prowadzone są lektoraty z języka angielskiego i hiszpańskiego. Dzieci mogą skorzystać z nauki gry na gitarze, pianinie i flażoletach, a także z indywidualnych zajęć nauki śpiewu. Dla najmłodszych prowadzone są zajęcia adaptacyjne (rytmiczne i plastyczne) – Tuptusie.

Dla miłośników tańca proponujemy: zabawę z baletem, MiX tańców (hip-hop, salsa, merengue), zumbę oraz HIP-HOP. Dla dorosłych prowadzimy: jogę, zumbę oraz gimnastykę relaksacyjną.

Dla dzieci i młodzieży proponujemy również zajęcia z robotyki.

Z cyklu „Pomysłowe dekoracje” oferujemy kilka razy w roku specjalne zajęcia plastyczne np. warsztaty stroików świątecznych czy decoupage.

W Ośrodku Kultury odbywają się także stałe zajęcia plastyczne dla dzieci i dorosłych prowadzone przez plastyka dr Dariusza Głowackiego. Organizowane są wernisaże prac: rysunku i malarstwa. Wystawom towarzyszą kameralne koncerty, a czasami katalog prac.

Ośrodek Kultury skupia wokół siebie liczne stowarzyszenia i organizacje. Między innymi sprawuje opiekę nad Chórem „Bard”, którego korzenie sięgają 1935 roku. Oprócz tego przy Ośrodku działają także: Towarzystwo Miłośników Miasta Lubonia, Lubońskie Towarzystwo Kulturalne oraz  Klub AA „Avanti”. W Ośrodku Kultury prowadzone są także wykłady, zajęcia i kursy dla słuchaczy Uniwersytetu  Lubońskiego III Wieku.

Szczególne zainteresowanie niektórymi imprezami organizowanymi przez Ośrodek Kultury sprawiło, że wpisały się one na stałe w kalendarz imprez kulturalnych Lubonia. Należą do nich między innymi: Festiwal Polskiej Piosenki im. Janusza Kondratowicza, Przegląd Zespołów Folklorystycznych „Integracje”,  Malta Na Bis, Przegląd Zespołów Rockowych „PIEC”, Biba w Lasku, Turniej o Puchar Burmistrza Miasta Luboń w Boule, Muzyczne Powitanie Wiosny, Przegląd Zespołów Śpiewaczych „Niezapominajka”, Miejski Dzień Dziecka, Luboński Przegląd Piosenki Przedszkolnej, Rajd Nordic Walking im. Włodzimierza Kaczmarka, Mikołajki dla dzieci.

Oprócz tego Ośrodek Kultury bierze udział w Dniach Lubonia organizowanych przez Miasto Luboń.

Dla najmłodszych organizujemy teatrzyki, baliki, imprezy andrzejkowe, karnawałowe oraz jasełka.

Co roku zapewniamy także wypoczynek dla dzieci podczas ferii letnich i zimowych. Półkolonie, które mają charakter wyjazdowy cieszą się od lat ogromnym zainteresowaniem. Podczas wyjazdów zwiedzamy muzea, bierzemy udział w różnego rodzaju warsztatach, jeździmy do kina i na basen.

Od 2015 roku Ośrodek Kultury jest organizatorem wycieczek Lubońskim Szlakiem Architektury Przemysłowej, podczas których zwiedzamy miejsca ściśle związane z historią naszego Miasta. Na Szlaku znalazł się między innymi zespół budynków dawnej fabryki drożdży, zbudowanej w 1904 roku dla rodziny Sinnerów. Wśród miejsc na szlaku, ważne miejsce zajmuje pochodząca z 1907 roku ponad 300-metrowa monumentalna hala magazynowa zaprojektowana przez Hansa Poelziga.

W związku z tym, że Ośrodek Kultury przywiązuje dużą wagę do tradycji i historii, w przygotowaniu jest publikacja książki opisującej Dzieje Ziemi Lubońskiej, której autorem jest dr Izabella Szczepaniak.

Aktualności

Malta na Bis 2019

Jak co roku zapraszamy na przedstawienia teatralne w ramach festiwalu Malta na Bis. Bezpłatne wejściówki do odebrania w sekretariacie Ośrodka Kultury. Zapraszamy!

XVI Przegląd Piosenki Przedszkolnej

7 czerwca o godzinie 10:00 na placu zabaw za Ośrodkiem Kultury odbędzie się XVI Przegląd Piosenki Przedszkolnej. Serdecznie zapraszamy!

Koncert zespołów rockowych

Przypominamy, że w najbliższą sobotę 1 czerwca na placu zabaw za Ośrodkiem Kultury odbędzie się koncert zespołów rockowych. Serdecznie zapraszamy!

Zakończenie Roku Kulturalnego 2018/2019

W najbliższą sobotę 1 czerwca zapraszamy dzieci na festyn z okazji Zakończenia Roku Kulturalnego 2018/2019 :)

Ranny ptaszek - spektakl odwołany

Szanowni Państwo!   Informujemy, że spektakl "Ranny Ptaszek", który miał odbyć się 8 czerwca w sali Luvena w Luboniu został odwołany.   Zwrot pieniędzy za bilety będzie możliwy od wtorku 21 maja do dnia 14 czerwca po okazaniu biletów w sekretariacie Ośrodka Kultury w Luboniu, ul. Jana III Sobieskiego 97 w godzinach pracy placówki.   Osoby, które zakupiły bilety przez portal Bilety24, otrzymają zwrot pieniędzy na konto.

Miejski Dzień Dziecka

26 maja w niedzielę zapraszamy wszystkie dzieci do Parku Papieskiego na Miejski Dzień Dziecka w godzinach od 15:00-18:00. W programie wiele ciekawych atrakcji, miedzy innymi : Bieg Luboński, występy, zabawy i konkursy.  Serdecznie zapraszamy!

Wystawa prac malarskich

21 maja zapraszamy Państwa na otwarcie wystawy prac malarskich dr Dariusza Głowackiego, pracownika Ośrodka Kultury w Luboniu. Wystawa towarzyszy II Festiwalowi "Bliżej natury 2019". Prace będzie można zobaczyć w auli szkolnej Zespołu Szkół Zawodowych nr 6 im. Joachima Lelewela, ul. Działyńskich 4/5, Poznań. Wystawa potrwa do 10 czerwca. Serdecznie zapraszamy!

Warsztaty kulinarne - burgery

Już 2 czerwca w niedzielę serdecznie zapraszamy na kolejne warsztaty kulinarne do Ośrodka Kultury w Luboniu. Tym razem dzieci pod okiem Beaty Bukowieckiej nauczą się przygotowywać zdrowe i pyszne burgery.

Kursy edukacyjne

Serdecznie zapraszamy do zapisów na kursy, które ruszą od września w Ośrodku Kultury w Luboniu, a będą prowadzone przez firmę Eduland-Mobilne Centrum Edukacji

Letnie półkolonie

Przypominamy, że w przyszły wtorek 14 maja ruszają zapisy na letnie półkolonie z Ośrodkiem Kultury. Serdecznie zapraszamy!

Spotkania z filmem

Już w najbliższy piątek 5 kwietnia zapraszamy do Ośrodka Kultury na Spotkanie z filmem. Wstęp wolny!

Gdybym był bogaczem - dodatkowe przedstawienie

UWAGA!W związku z dużym zainteresowaniem spektaklem "Gdybym był bogaczem" informujemy, że 10 maja o godzinie 20:00 będzie drugie przedstawienie. Bilety na godzinę 20:00 są już do nabycia w sekretariacie Ośrodka Kultury, a od jutra także na portalu www.bilety24.pl Serdecznie zapraszamy!

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.