ikona facebook     kreska     Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

O nas

Zakres działalności Ośrodka Kultury w Luboniu

Ośrodek Kultury w Luboniu jest samorządową instytucją kultury, której głównym celem jest prowadzenie wielokierunkowej działalności zaspokajającej i rozwijającej potrzeby kulturalne mieszkańców. Ośrodek proponuje stały program zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Przy Ośrodku działa Zespół TON, Zespół Śpiewaczy Szarotki oraz Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego Lubonie. Prowadzone są lektoraty z języka angielskiego i hiszpańskiego. Dzieci mogą skorzystać z nauki gry na gitarze, pianinie i flażoletach, a także z indywidualnych zajęć nauki śpiewu. Dla najmłodszych prowadzone są zajęcia adaptacyjne (rytmiczne i plastyczne) – Tuptusie.

Dla miłośników tańca proponujemy: zabawę z baletem, MiX tańców (hip-hop, salsa, merengue), zumbę oraz HIP-HOP. Dla dorosłych prowadzimy: jogę, zumbę oraz gimnastykę relaksacyjną.

Dla dzieci i młodzieży proponujemy również zajęcia z robotyki.

Z cyklu „Pomysłowe dekoracje” oferujemy kilka razy w roku specjalne zajęcia plastyczne np. warsztaty stroików świątecznych czy decoupage.

W Ośrodku Kultury odbywają się także stałe zajęcia plastyczne dla dzieci i dorosłych prowadzone przez plastyka dr Dariusza Głowackiego. Organizowane są wernisaże prac: rysunku i malarstwa. Wystawom towarzyszą kameralne koncerty, a czasami katalog prac.

Ośrodek Kultury skupia wokół siebie liczne stowarzyszenia i organizacje. Między innymi sprawuje opiekę nad Chórem „Bard”, którego korzenie sięgają 1935 roku. Oprócz tego przy Ośrodku działają także: Towarzystwo Miłośników Miasta Lubonia, Lubońskie Towarzystwo Kulturalne oraz  Klub AA „Avanti”. W Ośrodku Kultury prowadzone są także wykłady, zajęcia i kursy dla słuchaczy Uniwersytetu  Lubońskiego III Wieku.

Szczególne zainteresowanie niektórymi imprezami organizowanymi przez Ośrodek Kultury sprawiło, że wpisały się one na stałe w kalendarz imprez kulturalnych Lubonia. Należą do nich między innymi: Festiwal Polskiej Piosenki im. Janusza Kondratowicza, Przegląd Zespołów Folklorystycznych „Integracje”,  Malta Na Bis, Przegląd Zespołów Rockowych „PIEC”, Biba w Lasku, Turniej o Puchar Burmistrza Miasta Luboń w Boule, Muzyczne Powitanie Wiosny, Przegląd Zespołów Śpiewaczych „Niezapominajka”, Miejski Dzień Dziecka, Luboński Przegląd Piosenki Przedszkolnej, Rajd Nordic Walking im. Włodzimierza Kaczmarka, Mikołajki dla dzieci.

Oprócz tego Ośrodek Kultury bierze udział w Dniach Lubonia organizowanych przez Miasto Luboń.

Dla najmłodszych organizujemy teatrzyki, baliki, imprezy andrzejkowe, karnawałowe oraz jasełka.

Co roku zapewniamy także wypoczynek dla dzieci podczas ferii letnich i zimowych. Półkolonie, które mają charakter wyjazdowy cieszą się od lat ogromnym zainteresowaniem. Podczas wyjazdów zwiedzamy muzea, bierzemy udział w różnego rodzaju warsztatach, jeździmy do kina i na basen.

Od 2015 roku Ośrodek Kultury jest organizatorem wycieczek Lubońskim Szlakiem Architektury Przemysłowej, podczas których zwiedzamy miejsca ściśle związane z historią naszego Miasta. Na Szlaku znalazł się między innymi zespół budynków dawnej fabryki drożdży, zbudowanej w 1904 roku dla rodziny Sinnerów. Wśród miejsc na szlaku, ważne miejsce zajmuje pochodząca z 1907 roku ponad 300-metrowa monumentalna hala magazynowa zaprojektowana przez Hansa Poelziga.

W związku z tym, że Ośrodek Kultury przywiązuje dużą wagę do tradycji i historii, w przygotowaniu jest publikacja książki opisującej Dzieje Ziemi Lubońskiej, której autorem jest dr Izabella Szczepaniak.

Aktualności

Gdybym był bogaczem - dodatkowe przedstawienie

UWAGA!W związku z dużym zainteresowaniem spektaklem "Gdybym był bogaczem" informujemy, że 10 maja o godzinie 20:00 będzie drugie przedstawienie. Bilety na godzinę 20:00 są już do nabycia w sekretariacie Ośrodka Kultury, a od jutra także na portalu www.bilety24.pl Serdecznie zapraszamy!

Gdybym był bogaczem

10 maja o godz. 18:00 zapraszamy do Ośrodka Kultury na spektakl pt. "Gdybym był bogaczem" w wykonaniu artystów z Fundacji Akademia Sztuki. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w sekretariacie Ośrodka Kultury i na stronie www.Bilety24.pl.   Koncert to wyjątkowa gratka dla miłośników muzyki i kultury żydowskiej, oparta na motywach kultowego musicalu Jerrego Bocka Skrzypek na dachu. Wyjątkowi artyści scen polskich przeniosą słuchaczy do świata, którego już nie ma, a który przez setki lat współtworzył kulturowy krajobraz naszego kraju. Całość dopełni mistrzowska kreacja Andrzeja Lajborka, aktora Teatru Nowego w Poznaniu, który powiedzie publiczność do tych miasteczek, gdzie szewc był poetą, zegarmistrz filozofem, a fryzjer trubadurem. W trakcie koncertu zatrzymamy się na chwile w Anatewce, w domu Tewjego Mleczarza, którego przypadki, kłopoty, dysputyz Bogiem, marzenia indywidualne i zbiorowe dramaty dotyczą każdego z Nas i każdy z Nas rozpoznaje w nich siebie. Wykonawcy: 4 solistów, pianistaW repertuarze m.in.: Duet Goldy i Tewjego – Prześpiewać całą noc, Aria Tewjego – Gdybym byłbogaczem, To świt, to zmrok, Czy mnie kochasz? Serdecznie zapraszamy!

Letnie półkolonie - zapisy

14 maja we wtorek ruszają zapisy na letnie półkolonie z Ośrodkiem Kultury. Serdecznie zapraszamy!

Warsztaty malowania na jedwabiu

W maju zapraszamy na warsztaty malowania na jedwabiu. Obowiązują wcześniejsze zapisy, ilość osób ograniczona. Kto pierwszy ten lepszy :)Wszystkie materiały zapewnia organizator. Zapraszamy!

Oferta pracy

Oferta pracy w Ośrodku Kultury w Luboniu - 1/2 etatu na stanowisku sprzątaczka

Potyczki na Smyczki

11 kwietnia o godz. 11:00 zapraszamy na koncert dla dzieci "Potyczki na Smyczki" w wykonaniu artystów z Fundacji Akademia Muzyki Dawnej. Wstęp bezpłatny. Dla grup zorganizowanych obowiązują wcześniejsze zgłoszenia. Serdecznie zapraszamy.  

Warsztaty kulinarne

W niedzielę 7 kwietnia od godz. 15:: do 16.30 zapraszamy do Ośrodka Kultury na wielkanocne warsztaty kulinarne dla dzieci. Koszt 30 zł/os. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 785471228 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. document.getElementById('cloak3a22e875c30e5108afb1a90d92ee1e2d').innerHTML = ''; var prefix = 'ma' + 'il' + 'to'; var path = 'hr' + 'ef' + '='; var addy3a22e875c30e5108afb1a90d92ee1e2d = 'kontakt' + '@'; addy3a22e875c30e5108afb1a90d92ee1e2d = addy3a22e875c30e5108afb1a90d92ee1e2d + 'pociagdozdrowia' + '.' + 'info'; var addy_text3a22e875c30e5108afb1a90d92ee1e2d = 'kontakt' + '@' + 'pociagdozdrowia' + '.' + 'info';document.getElementById('cloak3a22e875c30e5108afb1a90d92ee1e2d').innerHTML += ''+addy_text3a22e875c30e5108afb1a90d92ee1e2d+''; Serdecznie zapraszamy :)

Warsztaty wiosenne

W piątek 5 kwietnia o godz. 18:00 zapraszamy do Ośrodka Kultury na warsztaty stroików wiosennych. Koszt 20 zł/os.Organizator zapewnia wszystkie niezbędne materiały. Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy. Serdecznie zapraszamy!

Teatrzyk

28 marca o godz. 10:00 zapraszamy dzieci na teatrzyk pt. "Szczypta uśmiechu, dobroci dwa kosze, my Dzieci mówimy: Dziękuję i Proszę".  Przedstawienie w wykonaniu teatru Animatoria. Wstęp 2 zł/os. Grupy zorganizowane po wcześniejszym zgłoszeniu.

Luboń szyje dobro

6 kwietnia w godzinach od 10:00 do 15:00 zapraszamy na kolejną edycję Luboń szyje dobro. W ten sposób wspieramy grupę Tęczowy kocyk, która pomaga rodzicom dzieci urodzonych przed 24 tygodniem ciąży. Jeśli chcesz wesprzeć akcję Luboń szyje dobro, możesz także przynieść do Ośrodka Kultury nowe kocyki w pastelowych kolorach, które wykorzystamy do szycia becików.Więcej informacji pod numerem tel. 61 8130072.

Wiosna w OK

Wiosna w Ośrodku Kultury zapowiada się ciekawie. Przygotowaliśmy propozycje dla małych i dużych. Każdy znajdzie coś dla siebie.:)

Wystawa Pani MOK

19 marca o godzinie 19:00 zapraszamy do Ośrodka Kultury w Luboniu na wystawę pt. "Pani MOK". Autorami prac są uczestnicy zajęć plastycznych prowadzonych przez dr Dariusza Głowackiego.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.