ikona facebook     kreska     Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

O nas

Zakres działalności Ośrodka Kultury w Luboniu

Ośrodek Kultury w Luboniu jest samorządową instytucją kultury, której głównym celem jest prowadzenie wielokierunkowej działalności zaspokajającej i rozwijającej potrzeby kulturalne mieszkańców. Ośrodek proponuje stały program zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Przy Ośrodku działa Zespół TON, Zespół Śpiewaczy Szarotki oraz Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego Lubonie. Prowadzone są lektoraty z języka angielskiego i hiszpańskiego. Dzieci mogą skorzystać z nauki gry na gitarze, pianinie i flażoletach, a także z indywidualnych zajęć nauki śpiewu. Dla najmłodszych prowadzone są zajęcia adaptacyjne (rytmiczne i plastyczne) – Tuptusie.

Dla miłośników tańca proponujemy: zabawę z baletem, MiX tańców (hip-hop, salsa, merengue), zumbę oraz HIP-HOP. Dla dorosłych prowadzimy: jogę, zumbę oraz gimnastykę relaksacyjną.

Dla dzieci i młodzieży proponujemy również zajęcia z robotyki.

Z cyklu „Pomysłowe dekoracje” oferujemy kilka razy w roku specjalne zajęcia plastyczne np. warsztaty stroików świątecznych czy decoupage.

W Ośrodku Kultury odbywają się także stałe zajęcia plastyczne dla dzieci i dorosłych prowadzone przez plastyka dr Dariusza Głowackiego. Organizowane są wernisaże prac: rysunku i malarstwa. Wystawom towarzyszą kameralne koncerty, a czasami katalog prac.

Ośrodek Kultury skupia wokół siebie liczne stowarzyszenia i organizacje. Między innymi sprawuje opiekę nad Chórem „Bard”, którego korzenie sięgają 1935 roku. Oprócz tego przy Ośrodku działają także: Towarzystwo Miłośników Miasta Lubonia, Lubońskie Towarzystwo Kulturalne oraz  Klub AA „Avanti”. W Ośrodku Kultury prowadzone są także wykłady, zajęcia i kursy dla słuchaczy Uniwersytetu  Lubońskiego III Wieku.

Szczególne zainteresowanie niektórymi imprezami organizowanymi przez Ośrodek Kultury sprawiło, że wpisały się one na stałe w kalendarz imprez kulturalnych Lubonia. Należą do nich między innymi: Festiwal Polskiej Piosenki im. Janusza Kondratowicza, Przegląd Zespołów Folklorystycznych „Integracje”,  Malta Na Bis, Przegląd Zespołów Rockowych „PIEC”, Biba w Lasku, Turniej o Puchar Burmistrza Miasta Luboń w Boule, Muzyczne Powitanie Wiosny, Przegląd Zespołów Śpiewaczych „Niezapominajka”, Miejski Dzień Dziecka, Luboński Przegląd Piosenki Przedszkolnej, Rajd Nordic Walking im. Włodzimierza Kaczmarka, Mikołajki dla dzieci.

Oprócz tego Ośrodek Kultury bierze udział w Dniach Lubonia organizowanych przez Miasto Luboń.

Dla najmłodszych organizujemy teatrzyki, baliki, imprezy andrzejkowe, karnawałowe oraz jasełka.

Co roku zapewniamy także wypoczynek dla dzieci podczas ferii letnich i zimowych. Półkolonie, które mają charakter wyjazdowy cieszą się od lat ogromnym zainteresowaniem. Podczas wyjazdów zwiedzamy muzea, bierzemy udział w różnego rodzaju warsztatach, jeździmy do kina i na basen.

Od 2015 roku Ośrodek Kultury jest organizatorem wycieczek Lubońskim Szlakiem Architektury Przemysłowej, podczas których zwiedzamy miejsca ściśle związane z historią naszego Miasta. Na Szlaku znalazł się między innymi zespół budynków dawnej fabryki drożdży, zbudowanej w 1904 roku dla rodziny Sinnerów. Wśród miejsc na szlaku, ważne miejsce zajmuje pochodząca z 1907 roku ponad 300-metrowa monumentalna hala magazynowa zaprojektowana przez Hansa Poelziga.

W związku z tym, że Ośrodek Kultury przywiązuje dużą wagę do tradycji i historii, w przygotowaniu jest publikacja książki opisującej Dzieje Ziemi Lubońskiej, której autorem jest dr Izabella Szczepaniak.

Aktualności

Ferie z filmem

W tym tygodniu trwają półkolonie wyjazdowe, a w przyszłym tygodniu zapraszamy dzieci na ferie z filmem. Kinowe poranki zaczynamy 21 stycznia w poniedziałeko godzinie 10:00. Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy 

Spotkanie autorskie

Jako wydawca książki pt. „Dzieje Ziemi Lubońskiej” Historia Lasku, Lubonia i Żabikowa od czasów najdawniejszych do utworzenia miasta, mamy przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie z autorką książki – dr Izabellą Szczepaniak.Spotkanie autorskie odbędzie się w niedzielę 13 stycznia o godzinie 18:00 w Ośrodku Kultury w Luboniu, ul. Jana III Sobieskiego 97. Publikacja została wydania w związku z obchodami 100-lecia odzyskania Niepodległości.

Zimowe ferie 2019

Już od poniedziałku 14 stycznia zaczynamy ferie z Ośrodkiem Kultury.

Imprezy towarzyszące WOŚP 2019

Już w najbliższą niedzielę 13 stycznia podczas 27. Finału WOŚP zapraszamy do Ośrodka Kultury na imprezy towarzyszące:

Klub Gier Planszowych zaprasza

W niedzielę 13 stycznia zapraszamy wszystkich miłośników gier planszowych na wspólną zabawę do Ośrodka Kultury w Luboniu.

Spektakl muzyczny

Spektakl muzyczny "Wolność-Upragniona" - relacja

Życzenia świąteczne

Przerwa świąteczna

Informujemy, że od 21 grudnia do końca roku, Ośrodek Kultury będzie zamknięty. Zapraszamy od 2 stycznia 2019.

Spektakl muzyczny Wolność - Upragniona

Ośrodek Kultury w Luboniu oraz Biuro Programu "Niepodległa" z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości serdecznie zapraszają na spektakl muzyczny Wolność - Upragniona,

Spektakl odwołany

Szanowni Państwo, ze względów niezależnych od Organizatora - z powodu choroby aktorki,  jesteśmy zmuszeni odwołać spektakl „Ranny Ptaszek”  w reżyserii Dariusza Taraszkiewicza, który miał odbyć się 8 grudnia 2018r o godzinie 18:00 w Sali Luvena w Luboniu, ul. R. Maya 1. Zwrot pieniędzy za bilety będzie możliwy: - w dniu spektaklu w godzinach 17:00-19:00 w Sali Luvena, ul. R. Maya 1 w Luboniu lub -  od poniedziałku 10 grudnia do piątku 14 grudnia w Ośrodku Kultury w Luboniu w godzinach otwarcia kasy: poniedziałek i wtorek w godzinach od 13:00-20:00 oraz od środy do piątku w godzinach od 9:00-15:00. Uwaga! Osoby, które zakupiły bilety przez portal Bilety 24, otrzymają zwrot pieniędzy na konto. Za wszystkie utrudnienia serdecznie przepraszamy. Informujemy, że spektakl „Ranny Ptaszek” odbędzie się w innym terminie. Organizator Ośrodek Kultury w Luboniu   Jednocześnie zapraszamy na bezpłatny spektakl „Wolność – Upragniona”, który odbędzie się 27 grudnia 2018r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Luboniu, ul. Dąbrowskiego 2a. Bezpłatne zaproszenia do odebrania w Ośrodku Kultury w Luboniu do 20 grudnia 2018r.      

Warsztaty piernikowe

Zapraszamy 16 grudnia na warsztaty piernikowe do Ośrodka Kultury :)

Jasełka w OK

Zapraszamy na jasełka dla dzieci uczęszczających na zajęcia w Ośrodku Kultury :)

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.