ikona facebook     kreska     Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Malta na Bis w Luboniu - spektakle teatralne w Lubancie

Jak każdego roku, również i w tym, w dniach 2 i 3 lipca serdecznie zapraszamy Państwa na spektakle teatralne Malta na Bis w Luboniu stanowiące kontynuacje Malta Festival Poznań 2018 - jednego z ważniejszych festiwali teatralnych w Europie. 

 

Spektakle w ramach Malta na Bis w Luboniu odbywają się w niecodziennych, zabytkowych i industrialnych przestrzeniach jednego z budynków wchodzących w zespół budynków dawnej fabryki drożdży, obecnie należącej do firmy Lubanta S.A. 
Podczas tegorocznej edycji festiwalu zostaną zaprezentowane zostaną dwa spektakle: "Humanicana" w wykonaniu Teatru Porywaczy Ciał oraz "Bajka dla wszystkich i dla nikogo" autorstwa oraz wykonana przez Kubę Kaprala i Huberta Wińczyka.

 

Spektakl "Humanicana" wedługo scenariusza, w reżyserii i wykonaniu Katarzyny Pawłowskiej oraz Macieja Adamczyka swoją premierę miał podczas ubiegłorocznego Malta Festivalu, a wystawiony został na deskach Teatru Ósmego Dnia w Poznaniu. Jest to entuzjastycznie przyjęty przez publiczność spektakl, w skromnej formie opowiadający o sprawach najważniejszych i zadający Widzowi pytania, na które tylko w Teatrze Porywacze Ciał jest miejsce. Brutalność miesza się z delikatnością, a troska o losy świata z marzeniami o ucieczce w miejsca, które trudno znaleźć na mapach. Spektakl stawia też rolę widza z zupełnie nowym, zaskakującym świetle. W jakim? To trzeba sprawdzić samemu - przychodząc na „Humanicanę” już 2 lipca. 
Spektakl otrzymał Nagrodę Młodych podczas Festiwalu Zderzenie Teatrów w Kłodzku.  
Recenzja: http://teatralny.pl/recenzje/gra-gra-w-gre,2044.html 
Uprzejmie informujemy, że spektakl przeznaczony jest do osób pełnoletnich.

 

"Bajka dla wszystkich i dla nikogo"  to z kolei spektakl muzyczny, którego forma polega na prezentowaniu utworów literackich w połączeniu z muzyką tworzoną na żywo. Jednakże "niech was nie zmylą te BAJKI, nie są dla dzieci. Nie są też dla WSZYSTKICH, bo któż ma dziś jeszcze dziecięcą wrażliwość? NIKT? Niech was nie zmyli pozornie naiwne instrumentarium WIŃCZYKA. To naprawdę jest to, na co wygląda. Niech was nie zmyli naiwnie pozorny tupet KAPRALA. Znowu by się rozbierał. Jeśli te BAJKI was rozerwą, łatwo się mówi trudno. I pamiętajcie, ta godzinka was nie zbawi!" - tymi słowami do udziału 3 lipca w spektaklu zachęcają jego autorzy i wykonawcy: Kuba Kapral – twórca teatralny, autor słuchowisk, bajkopisarz oraz Hubert Wińczyk – artysta dźwiękowy, performer, improwizator i multinieinstrumentalista.

 

Spektakle teatralne w ramach Malta na Bis w Luboniu odbędą się w dniach 2 i 3 lipca na terenie zakładów Lubanta S.A. w Luboniu przy ul. Armii Poznań 49. Spektakle są biletowane. Bezpłatne bilety odbierać mogą Państwo w Ośrodku Kultury w Luboniu.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.